Rodzaje wędek. Którą wybrać?

Każdy początkujący wędkarza marzy o tym, aby złowić jak najwięcej i jak największych ryb. Aby to jednak osiągnąć, niezbędne będzie posiadanie określonego rodzaju wędki, która umożliwi takie właśnie zdobycze. Jaki zatem będzie najlepszy rodzaj wędki?

Rodzaje wędek

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie istnieje jeden konkretny rodzaj wędki, który będzie najlepszy. Poszczególne typy służą do zupełnie innego łowienia, czyli na innych akwenach, do innych ryb, a także przy pomocy innych technik. Czymś zupełnie innym będzie np. wędka spinningowe, a innym wędka gruntowa. Czym zatem się od siebie różnią i jak ich używać?

Wspomniane wcześniej wędki spinningowe służą do łowienia ryb drapieżnych. Z tego też powodu są one dość krótkie, lecz bardzo elastyczne. Natomiast wędka gruntowa jest bardzo długa i mocna, a służy do łowienia z gruntu. Najczęściej z rzek, lecz równie popularne staje się łowienie przy jej użyciu także na jeziorach lub stawach.

Inne równie popularne wersje wędek to wędka karpiowa, która jak sama nazw wskazuje, służy do łowienia karpi, a także wędki sumowe ze sklepu Barduta, które, a jakże, wykorzystywane są do łowienia sumów. Cechują się one ogromnie solidną konstrukcją i niezwykłą długością, które muszą zapewnić odpowiednią wytrzymałość w starciu z nawet 100-kilogramowym sumem. Jak zatem widać wybór wędek jest niezwykle bogaty i to jaki typ należy kupić, ściśle związane jest z tym, co będzie się chciało nią złowić.