Jak wybrać kołowrotek?

Z wyborem sprzętu wędkarskiego często mają problem początkujący wędkarze. Nic dziwnego, w sklepach dostępnych jest tak wiele produktów, że można pogubić się w ich gąszczu. Tym, bez czego żaden wędkarz nie może się obejść, jest kołowrotek. Jak go kupić, by nie żałować i nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Wysoka jakość przede wszystkim

Najważniejsze, by nie dać się zwieść pozornym oszczędnościom i nie wybierać najtańszych modeli kołowrotków, pochodzących od nieznanego producenta. Kołowrotki te często są produkcji azjatyckiej i najczęściej są wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Można sobie jedynie wyobrazić, jak skończy się holowanie dużej ryby takim kołowrotkiem, który niemalże rozlatuje się w rękach.

Szukając ideału

Poszukując idealnego modelu kołowrotka odwiedź sklep Barduta, trzeba przede wszystkim jasno określić swoje oczekiwania. Jedne kołowrotki są bowiem lepsze dla spinningu, inne z kolei lepiej sprawdzą się przy połowach metodą spławikową czy gruntową.

Osoby, które nie mają doświadczenia z profesjonalnym sprzętem wędkarskim, mogą poszukać rady bardziej doświadczonych kolegów. Na forach internetowych nie brakuje recenzji polecanych –  bądź też nie! – modeli kołowrotków.

Trzeba jednak sprawę postawić jasno: każdy wędkarz ma swój gust i to, co dla jednego będzie kołowrotkowym hitem, dla drugiego okaże się wędkarską porażką. Najważniejsze to wybrać sprzęt, który będzie idealnie leżał w ręce i spełniał pokładane w nim oczekiwania.